FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy •  Galerie   •  Rejestracja  •  Profil  •  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  •  Zaloguj
 
 
 Transport żywych zwierząt Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
Michał



Dołączył: 04 Lis 2006
Posty: 777
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Toruń

PostWysłany: Czw 18:27, 08 Lis 2007 Powrót do góry

Mam pytanie i liczę, że znajdzie się ktoś (np. Martin), kto mi na nie odpowie.

Mianowicie chodzi o to, jak mają się przepisy dotyczące czasu pracy kierowców, zakazy poruszania się pojazdów ciężarowych itd. do transportu żywej zwierzyny? Wiem tyle, że nie jest tak jak wszędzie, ale poza tym niewiele.

Jak wygląda dzień pracy takiego kierowcy? Kiedy musi robić pauzy, gdzie i kiedy musi myć naczepę, jakie odprawy go obowiązują itd. Question Czekam na szerokie i konkretne odpowiedzi Smile


Ostatnio zmieniony przez Michał dnia Wto 15:29, 13 Lis 2007, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Martin



Dołączył: 06 Paź 2006
Posty: 178
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Wronki

PostWysłany: Czw 19:18, 08 Lis 2007 Powrót do góry

Czas pracy, kierowcy co przewozi zwierzęta jest taki sam jak ma kierowca na firanie. Niestety wielokrotnie ten czas jest naginany co wiąże się z ogromnymi karami. Jeżeli z Kaunas na Litwie masz dojechać do Ulm w Niemczech w 20h żeby zdążyć na pojenie cieląt to nie jest możliwe robienie przerw ponieważ trzeba dowieźć zwierzęta na odpowiedni punkt pojenia i karmienia bo jak nie to doczepi się weterynaria. Można też robić wszystkie pauzy ale zamiast dwóch postojów karmieniowo pojeniowych trzeba robić cztery i zamiast jechać do Hiszpanii 47h pojedzie się 90h.

Oczywiście zestawy do przewozu zwierząt nie obowiązują żadne zakazy jazdy. Pauzy ze zwierzętami małymi robi się co 20h a ze zwierzętami dużymi 28h. Kierowcy po każdym wyładunku musi umyć zestaw, na każdej bazie gdzie się wyładowuję jest specjalne miejsce na to przeznaczone.


Ostatnio zmieniony przez Martin dnia Nie 20:24, 19 Lut 2012, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Michał



Dołączył: 04 Lis 2006
Posty: 777
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Toruń

PostWysłany: Czw 19:24, 08 Lis 2007 Powrót do góry

Martin napisał:
Pauzy ze zwierzętami małymi robi się co 20h a ze zwierzętami dużymi 28h

Jakie pauzy konkretnie masz na myśli?
Zobacz profil autora
Kamil-Ursus



Dołączył: 10 Lut 2007
Posty: 105
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw 19:36, 08 Lis 2007 Powrót do góry

Michał napisał:
Martin napisał:
Pauzy ze zwierzętami małymi robi się co 20h a ze zwierzętami dużymi 28h

Jakie pauzy konkretnie masz na myśli?


Chodzi chyba o te pauzy żeby napoić i nakarmić zwierzaki.
Zobacz profil autora
Martin



Dołączył: 06 Paź 2006
Posty: 178
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Wronki

PostWysłany: Czw 19:39, 08 Lis 2007 Powrót do góry

Tak dokładnie chodzi o pauzy żeby napoić i nakarmić zwierzęta Wink
Zobacz profil autora
Kusy-Ursus
Kierowca


Dołączył: 22 Gru 2006
Posty: 1566
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Warszawa Ursus

PostWysłany: Czw 22:56, 08 Lis 2007 Powrót do góry

Dobra a co robicie np. z uszkodzonymi zwierzakami ? (złamane kopyto itd itp?)
Zobacz profil autora
Michał



Dołączył: 04 Lis 2006
Posty: 777
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Toruń

PostWysłany: Czw 22:59, 08 Lis 2007 Powrót do góry

A jak takie punkty wyglądają, gdzie przykładowo się znajdują, co ile kilometrów, może jakieś fotki przy okazji masz Martin Question
Zobacz profil autora
Martin



Dołączył: 06 Paź 2006
Posty: 178
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Wronki

PostWysłany: Pią 13:33, 09 Lis 2007 Powrót do góry

Kusy-Ursus napisał:
Dobra a co robicie np. z uszkodzonymi zwierzakami ? (złamane kopyto itd itp?)


Nie ma takiej możliwości, aby zwierzakom coś się złamało itp. Wszystko jest odpowiednio przygotowane do drogi, zarówno pojazd i zwierzęta.
Raz pamiętam zdechło nam cielę ale to nie z powodu wycieńczenia itp. tylko wsadziło łeb w poidło od dorosłego bydła (było nie zabezpieczone po uprzedniej trasie z dorosłym bydłem) i po prostu się udusiło.

Co do punktów pojenia i karmienia to tu macie link z adresami takich punktów w Europie Arrow [link widoczny dla zalogowanych]

Michał co do zdjęć to zapraszam do tematu w Galerii Very Happy
Zobacz profil autora
Kusy-Ursus
Kierowca


Dołączył: 22 Gru 2006
Posty: 1566
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Warszawa Ursus

PostWysłany: Pią 17:08, 09 Lis 2007 Powrót do góry

Martin ale mój wujek kiedys woził konie do włoch i mieli uszkodzone zwierzeta (złamane kopyta itd itp) ale do tej pory mi nie powiedział co robili z nimi...
Zobacz profil autora
Martin



Dołączył: 06 Paź 2006
Posty: 178
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Wronki

PostWysłany: Pią 17:30, 09 Lis 2007 Powrót do góry

Kusy-Ursus napisał:
Martin ale mój wujek kiedys woził konie do włoch i mieli uszkodzone zwierzeta (złamane kopyta itd itp) ale do tej pory mi nie powiedział co robili z nimi...

Jak to co, kręcili je w kiełbasy Very Happy Konie do Włoch szły tylko na rzeź Wink
Zobacz profil autora
Kusy-Ursus
Kierowca


Dołączył: 22 Gru 2006
Posty: 1566
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Warszawa Ursus

PostWysłany: Pią 22:51, 09 Lis 2007 Powrót do góry

no tak na rzez ale jak juz był uszkodzony to cos trza z nim zrobic Razz sprzedawali do zyda ?
Zobacz profil autora
Mca



Dołączył: 25 Lip 2007
Posty: 106
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Ślesin / Konin

PostWysłany: Sob 0:58, 10 Lis 2007 Powrót do góry

Martin odpowiedział na wszystkie pytania ale pozwolę sobie dodać coś.

Cytat:
gdzie i kiedy musi myć naczepę

Naczepa powinna być myta po każdym rozładunku(cena taiej usługi w Kole wynosi około 45 złotych za pokład naczepy a solówki 22 zł).Warto godać,że obecne przepisy pozwalają na załadunek w wielu miejscach co ułatwia totransort zwierząt.Kiedyś było tak,że załadowałeś się w punkcie A i jechałeś na rozładunek lub bazę,umyłeś samochód i dopiero do punktu B.Oczywiście za nie umycie samochodu grozi mandat a nawet lekarz moze zabronić załadunku zwierząt(każdy samochód powinien mieć prowadzoną książkę myć zestawu).
Cytat:
Dobra a co robicie np. z uszkodzonymi zwierzakami ? (złamane kopyto itd itp?)

Na kraju wygląda to troche inaczej niż opisał Martin.Bydło jest bardziej wytrzymałe od świń więc sytuacje w których zdychają są minimalne.Na zakładach przewożnicy mają limity padłych sztuk.Nam podczas jednego transportu padło 6 sztuk świń a były okresy w których co kurs padała ledna sztuka bydła.
Cytat:
Martin ale mój wujek kiedys woził konie do włoch i mieli uszkodzone zwierzeta (złamane kopyta itd itp) ale do tej pory mi nie powiedział co robili z
nimi...

Pewnie taka sama sytuacja jaka miał mój tata.Z tego mięsa robiono właśnie kiełbasę lub inne rzeczy.Pamiętam jak ojciec woził stare,ledwo żyjące krowy do zakładów,jak się póżniej okazało mięso trafiało do McDonald's.
Zobacz profil autora
Sadam



Dołączył: 27 Wrz 2006
Posty: 890
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Kielce

PostWysłany: Sob 8:12, 10 Lis 2007 Powrót do góry

No po tym co napisał Mca to chyba juz nigdy nie zjem w Mc'Donalds Sad

A panowie moze mi ktos powiedzieć jak jest z kasa na takich zestawach Question Lepiej płacone niż na chłodniach czy plandekach Question
Zobacz profil autora
Martin



Dołączył: 06 Paź 2006
Posty: 178
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Wronki

PostWysłany: Sob 14:39, 10 Lis 2007 Powrót do góry

Oczywiście, że jest lepiej płacone. Stawka jest dwukrotnie większa niż na chłodniach Wink
Zobacz profil autora
Mca



Dołączył: 25 Lip 2007
Posty: 106
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Ślesin / Konin

PostWysłany: Sob 16:52, 10 Lis 2007 Powrót do góry

Cytat:
No po tym co napisał Mca to chyba juz nigdy nie zjem w Mc'Donalds

To jest 100% prawda Crying or Very sad .
Cytat:
A panowie moze mi ktos powiedzieć jak jest z kasa na takich zestawach Lepiej płacone niż na chłodniach czy plandekach

Jeśli chodzi o kraj to nie jest tak wesoło jak na międzynarodówce.W wakacje podpytałem się z ciekawości jak przewożnik wychodzi na takich kursach.W miesiącu robisz około 11 tysięcy kilometrów głównie po wiejskich drogach solówką(trzy poziomy) za 2.20-2.40.Z płatnościami jest tak na tego typu zakładach,że najpierw dostaje rolnik,przewożnik(osoba handlująca zwierzętami) a dopiero firma transportowa czyli około 1-2 miesięcy.Oczywiście na tym którym ja opisuję zakładzie nie płacisz za myjkę co jest dużym plusem.Oczywiście tacho za szybę Wink .
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:      
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu


 Skocz do:   



Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001/3 phpBB Group :: FI Theme :: Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
 
 
Regulamin